ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Yeşilvadi Camisinde Mevlit Kandili Programı

Yeşilvadi Camisinde Mevlit Kandili Programı

Tarih 15 Şubat 2011, 19:55 Editör Editör

Peygamber Efendimizin doğum günü olarak kutlanan Mevlid Kandili münasebetiyle Yeşilvadi Camii vatandaşlarla doldu taştı.


YEŞİLVADİ  CAMİSİNDE MEVLİT KANDİLİ PROGRAMI


        Peygamber Efendimizin doğum günü olarak kutlanan Mevlid Kandili
        münasebetiyle Yeşilvadi Camii vatandaşlarla doldu taştı.


        
Yeşil vadi Camii imam Hatibi Suat OLGUN’UN konuşmasıyla başladı. OLGUN konuşmasında; O'nun doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir    başlangıçtı. O gecenin sabahı gerçekten de feyizli bir sabahtı. İnsanlık  için yepyeni bir gün doğmuş, aydınlık bir devir açılmıştı. Bir fazilet güneşi ve hidâyet meşalesi olan sevgili peygamberimizin gönderilişi, Yüce Allahın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir dedi.  O'nun ahlâk ve fazilet dolu hayatını öğrenmek ve kendimize örnek almak  başta gelen görevlerimizdendir diyen olgun; Asıl o zaman O'nun sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmış oluruz. O âlemlerin Rabbinden, "Âlemlere rahmet olarak gönderildi." Asırlara sığmayacak değişiklikleri birkaç sene içerisinde gerçekleştirdi. Evlâtlarını diri diri toprağa gömen babalar  O'na ve getirdiği prensiplere iman ettikten sonra mükemmelleştiler,  dünyaya insanlık, adalet ve medeniyet rehberi olacak hale geldiler.

        O, insanlardaki kötü alışkanlıkları terk ettirdi ve yerine hakkı, hukuku, adâleti, hürriyeti ve insan haklarını yerleştirdi. Böylece cehâlet asrı bir saâdet asrı oldu ifadelerinde bulundu. Kandil proragmınında, ilahiyatçı Halit Otuzoğlunun eşlik ettiği ilahiler, mevlid ve sureler okundu.


        


        


        

       
        
Ardından insanlığın iftihar tablosu Hz. Muhammed (sas) Hayatını anlatan sine vizyondan sunum gösterildi. Yatsı Namaz sonrasında cemaatle beraber tesbih namazı kılındı. Camiiden çıkan vatandaşlara Efendimizin doğum günü anısına gül ve dini kitaplar hediye edildi, lokum ikramı yapıldı. Vatandaşlar, çocuklarının da bu havayı yaşaması için  onları camiye getirdiklerini belirttiler.


        


        


        

       
        
Öte yandan Cami imam hatibi Suat OLGUN; Programa Maddi ve Manevi Katkıda bulunan Site sakinlerine, Yeşil vadi Site Yönetimine, Camii Dernek yönetimine ve Gül ve Kitapları temin eden Zafer TEKİN ve İlhan ALTUN Bey’e teşekkür etti.


        


        


        

       
        
Program Salâvatlar eşliğinde Cemaatin birbirleri tebrik etmesiyle sona erdi.


        


        


        


        


        

 Bu haber 1792 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yeşilvadi Camii

Ümraniye İlçe Müftümüz Camimizi ziyaret etti

Ümraniye İlçe Müftümüz Camimizi ziyaret etti Safranbolu İlçe Müftülüğünden Ümraniye İlçe Müftülüğüne atanan İlyas Yılmaztürk Yeşilvadi Konakları Camiine Ziyaret...

Yeşilvadi Konakları Kiptaş Camii Kur’an Kursu Hizmete Açıldı

Yeşilvadi Konakları Kiptaş Camii Kur’an Kursu Hizmete Açıldı Yeşilvadi Konakları Kiptaş Camii Kur’an Kursu Hizmete Açıldı
CEPHE'DEN MEKTUP VAR!21 Mart 2015

NAMAZ VAKİTLERİ

Saat ve Tarih

Yeşilvadi Konakları Kiptaş Camii
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi